GP9 Gloss Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av Monaco. Bredden på denna fälg är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 67.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2066 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 066 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | GP9 Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114 |
| Bultcirkel | 5/114 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Denna 19"-fälg från Monaco har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter GP9 Gloss Black.
Monaco GP2 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Monaco GP6 Gloss Black är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Fälg från Monaco på 18" med modellnamnet GP2 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.