Om du letar efter bra 20"-fälgar kan Monaco GP2 Gloss Black vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av Monaco GP2 Gloss Black är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Denna variant av GP2 Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Monaco GP2 Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. GP2 Gloss Black 20" är en snygg fälg för 2474 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 474 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | GP2 Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Monaco GP2 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.
21"-fälg från Monaco av modellen GP2 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 21" och ET-måttet 42 mm.
20"-fälg från Monaco av modellen GP2 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 35 mm.
Denna 20"-fälg från Monaco har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter GP2 Gloss Black.