En snygg fälg på 18" från Monaco. Denna modell har Monaco valt att kalla för GP2 Gloss Black. Fälgbredden för denna variant av Monaco GP2 Gloss Black är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/120, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 120 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 42 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72.6 mm. En uppsättning Monaco GP2 Gloss Black kan bli din för endast 1798 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 798 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | GP2 Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
21"-fälg från Monaco av modellen GP2 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 21" och ET-måttet 42 mm.
GP2 Gloss Black 20" från Monaco med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Fälg från Monaco på 18" med modellnamnet GP2 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.
Monaco GP2 Gloss Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.