Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2100 kronorsklassen. Fälgen heter 80 Gloss Black Polished och den tillverkas av MSW. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW 80 Gloss Black Polished har en fälgbredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
Denna variant av 80 Gloss Black Polished kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 37 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.3 mm. Du hittar mer information om MSW 80 Gloss Black Polished genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 089 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
80 Gloss Black från MSW. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 37 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Fälg från MSW på 17" med modellnamnet 80 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 37 mm.
Denna 17"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter 80 Gloss Black Polished.
80 Gloss Black Polished 17" från MSW med 7" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.