MSW 50 Matt Gunmetal Polished är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MSW. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. MSW 50 Matt Gunmetal Polished har 4 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 4/100.
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. MSW 50 Matt Gunmetal Polished har ett centrumhål (navhål) på 63.4 mm. BytHjul säljer MSW 50 Matt Gunmetal Polished 18" i sin webbshop för 3187 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 187 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Matt Gunmetal Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
MSW 50 Matt Gunmetal Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 42.
MSW 50 Matt Gunmetal Polished, 18"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 35 mm.
50 Matt Gunmetal Polished från MSW. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 37 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
21"-fälg från MSW av modellen 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 21" och ET-måttet 42 mm.