En snygg fälg på 21" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 50 Matt Gunmetal Polished. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.4 mm. Du hittar mer information om MSW 50 Matt Gunmetal Polished genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 247 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Matt Gunmetal Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
50 Matt Gunmetal Polished från MSW är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 4/100.
MSW 50 Matt Gunmetal Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 42.
MSW 50 Matt Gunmetal Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 7.5" bredd och ET 38.