Detta är en MSW-fälg av modellen 80 Gloss Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW 80 Gloss Black har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 4/100.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.3 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1629 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 629 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
80 Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/100.
16"-fälg av modellen 80 Gloss Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 35 mm.
80 Gloss Black från MSW är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Denna 15"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 80 Gloss Black.