En snygg fälg på 17" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 80 Gloss Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 4/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 32 mm. MSW 80 Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 65.1 mm. 80 Gloss Black 17" är en snygg fälg för 1969 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 969 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
MSW 80 Gloss Black Polished, 17"-fälg, 7" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 32 mm.
80 Gloss Black Polished från MSW. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
16"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black. Bultcirkeln är 4/108, bredden 16" och ET-måttet 32 mm.
17"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.