MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 79 Black Polished 16" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 6.5". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 47 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer MSW 79 Black Polished 16" i sin webbshop för 2296 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 296 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 79 Black Polished |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
79 Black Polished 16" från MSW med 6.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW 79 Black Polished är 16" och har en bultcirkel på 5/100.
Fälg från MSW på 17" med modellnamnet 79 Black Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 47 mm.
MSW 79 Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 47.