Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2300 kronorsklassen. Fälgen heter 80 Gloss Black och den tillverkas av MSW. Bredden på denna fälg är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 80 Gloss Black är 55 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.3 mm stort. En uppsättning MSW 80 Gloss Black kan bli din för endast 2229 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 229 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. MSW 80 Gloss Black är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Fälg från MSW på 17" med modellnamnet 80 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 37 mm.
80 Gloss Black Polished 15" från MSW med 6" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
MSW 80 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.