Med ett pris på 4175 kronor är MSW 41 Gloss Black Polished ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av 41 Gloss Black Polished kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 50 mm. Navhålet på MSW 41 Gloss Black Polished är 73.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4175 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 175 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 41 Gloss Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MSW 41 Gloss Black är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
MSW 41 Gloss Black Polished, 19"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MSW 41 Gloss Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
Denna 19"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter 41 Gloss Black Polished.