Denna 20"-fälg från MSW har modellnamnet 41 Gloss Black. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MSW 41 Gloss Black har en bredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 41 Gloss Black är 5/108.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. MSW 41 Gloss Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MSW 41 Gloss Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 814 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 41 Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MSW 41 Gloss Black Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
MSW 41 Gloss Black Polished, 19"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
19"-fälg från MSW av modellen 41 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 19" och ET-måttet 40 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MSW 41 Gloss Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/108.