Om du letar efter bra 19"-fälgar kan MSW 41 Gloss Black vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MSW 41 Gloss Black har en bredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. MSW 41 Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3107 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 107 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 41 Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MSW 41 Gloss Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
MSW 41 Gloss Black Polished, 19"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
41 Gloss Black 19" från MSW med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MSW 41 Gloss Black är 20" och har en bultcirkel på 5/108.