Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2800 kronorsklassen. Fälgen heter 80 Gloss Black Polished och den tillverkas av MSW. Fälgens bredd är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 63.3 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2739 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 739 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
MSW 80 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. MSW 80 Gloss Black är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
19"-fälg av modellen 80 Gloss Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 42 mm.
Denna 17"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter 80 Gloss Black Polished.