MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 80 Gloss Black Polished 17" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW 80 Gloss Black Polished har en fälgbredd på 7". MSW 80 Gloss Black Polished fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 50 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.3 mm. BytHjul säljer MSW 80 Gloss Black Polished 17" i sin webbshop för 2089 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 089 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
MSW 80 Gloss Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 50 mm.
Fälg från MSW på 17" med modellnamnet 80 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 37 mm.
80 Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/108.
80 Gloss Black Polished 15" från MSW med 6" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.