Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2700 kronorsklassen. Fälgen heter 80 Gloss Black och den tillverkas av MSW. Fälgbredden för denna variant av MSW 80 Gloss Black är 7.5". MSW 80 Gloss Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2686 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 686 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
18"-fälg av modellen 80 Gloss Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
18"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
MSW 80 Gloss Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 50 mm.
80 Gloss Black Polished från MSW. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.