Denna 19"-fälg från MSW har modellnamnet 50 Matt Gunmetal Polished. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av 50 Matt Gunmetal Polished kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 30 mm. MSW 50 Matt Gunmetal Polished har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3503 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 503 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Matt Gunmetal Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. MSW 50 Matt Gunmetal Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MSW 50 Matt Gunmetal Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg från MSW av modellen 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 43 mm.
50 Matt Gunmetal Polished 20" från MSW med 9.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.