Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3600 kronorsklassen. Fälgen heter 50 Matt Gunmetal Polished och den tillverkas av MSW. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MSW 50 Matt Gunmetal Polished har en bredd på 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 43 mm. Centrumhålet är 73.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 50 Matt Gunmetal Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3503 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 503 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Matt Gunmetal Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
50 Matt Gunmetal Polished 19" från MSW med 8.5" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MSW 50 Matt Gunmetal Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
21"-fälg av modellen 50 Matt Gunmetal Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.
50 Matt Gunmetal Polished från MSW är en fälg på 22" med en bredd på 9" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/108.