Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2100 kronorsklassen. Fälgen heter 78 Silver och den tillverkas av MSW. Bredden på denna fälg är 6.5". MSW 78 Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 78 Silver är 49 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 78 Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2061 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 061 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 78 Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
MSW MSW 51 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 11" bredd och ET 49.
Denna 21"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 49 mm. Modellen heter MSW 51 G.Blk.
MSW MSW 32 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 49.
MSW MSW 51 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 49.