MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 40 Gloss Gun Metal 19" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MSW 40 Gloss Gun Metal har en bredd på 9". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 21 mm. MSW 40 Gloss Gun Metal har ett centrumhål (navhål) på 66.5 mm. BytHjul säljer idag MSW 40 Gloss Gun Metal för 3150 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 150 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Gloss Gun Metal |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 21 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 29 mm. MSW 40 Gloss Gun Metal är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
MSW 40 Gloss Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 38.
Fälg från MSW på 18" med modellnamnet 40 Gloss Gun Metal. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 28 mm.
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter 40 Gloss Gun Metal.