Denna 19"-fälg från MSW har modellnamnet 48 Matt Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73.1 mm. BytHjul säljer MSW 48 Matt Black 19" i sin webbshop för 4058 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 058 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 48 Matt Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
MSW 48 Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.
48 Matt Black 19" från MSW med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
MSW 48 Black Machined Face, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 48 Black Machined Face.