MSW 79 Black Polished är en fälg på 16" från MSW. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 6.5" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 50 mm. Centrumhålet på denna fälg är 67.1 mm stort. En uppsättning MSW 79 Black Polished kan bli din för endast 2243 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 243 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 79 Black Polished |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 79 Black Polished.
79 Black Polished från MSW. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
79 Black Polished från MSW. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW 79 Black Polished är 16" och har en bultcirkel på 5/100.