Med ett pris på 2376 kronor är MSW 48 Van Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 48 Van Black är 5/118.
Fälgens ET-mått är 68 mm. Centrumhålet på denna fälg är 71.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 48 Van Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2376 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 376 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 48 Van Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 68 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
48 Van Silver från MSW. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
48 Van Silver från MSW. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 41 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
48 VAN Black 18" från MSW med 7.5" bredd och ET på 53 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.
MSW 48 Van Black Polished, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/118 bultcirkel och ET på 53 mm.