Denna 16"-fälg från MSW har modellnamnet 40 Van Gloss Black. Fälgbredden för denna variant av MSW 40 Van Gloss Black är 6.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Denna variant av 40 Van Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 65.1 mm stort. BytHjul säljer MSW 40 Van Gloss Black 16" i sin webbshop för 2679 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 679 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Van Gloss Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
MSW 40 Van Gloss Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/160 bultcirkel och ET på 55 mm.
40 Van Gloss Black Polished 16" från MSW med 6.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/160.
MSW 40 Van Gloss Gunmetal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 55.
Denna 16"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter 40 Van Gloss Black.