MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 40 Van Gloss Black Polished 16" är inget undantag. Denna fälg är 6.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/160, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 160 mm.
Denna variant av 40 Van Gloss Black Polished kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 55 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. MSW 40 Van Gloss Black Polished kan du köpa från BytHjul för endast 2609 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 609 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Van Gloss Black Polished |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
MSW 40 Van Gloss Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/160 bultcirkel och ET på 55 mm.
MSW 40 Van Gloss Gunmetal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 55.
16"-fälg från MSW av modellen 48 Van Black Polished. Bultcirkeln är 5/160, bredden 16" och ET-måttet 60 mm.
16"-fälg av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/160 och ett ET-mått på 60 mm.