MSW 48 Matt Black är en fälg på 19" från MSW. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 48 Matt Black är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.5 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 48 Matt Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2370 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 370 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 48 Matt Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MSW 48 Matt Black är 21" och har en bultcirkel på 5/120.
MSW 48 Matt Black, 19"-fälg, 9" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 48 mm.
48 Matt Black 19" från MSW med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
48 Matt Black 19" från MSW med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.