Med ett pris på 2993 kronor är MSW 99 Van Matt Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Denna fälg är 8" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/127, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 127 mm.
Fälgens ET-mått är 37 mm. MSW 99 Van Matt Black har ett centrumhål (navhål) på 71.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2993 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 993 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 99 Van Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 127 |
| Bultcirkel | 5/127 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
17"-fälg från MSW av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip. Bultcirkeln är 5/127, bredden 17" och ET-måttet 37 mm.
Rally Raid Black 17" från OZ med 8" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 5/127.
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/127.
Fälg från MSW på 17" med modellnamnet 99 Van Matt Black Polished Lip. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.