En snygg fälg på 17" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Rally Raid Black. Fälgens bredd är 8". OZ Rally Raid Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 127 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/127.
Denna variant av Rally Raid Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 37 mm. Centrumhålet är 71 mm stort. OZ Rally Raid Black kan du köpa från BytHjul för endast 3426 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 426 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 127 |
| Bultcirkel | 5/127 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 71 mm |
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/127.
17"-fälg av modellen OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/127 och ett ET-mått på 0 mm.
OZ Rally Raid Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 127 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 0.
18"-fälg av modellen Rally Raid Matt Black Silver Lettering från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/127 och ett ET-mått på 26 mm.