Om du letar efter bra 22"-fälgar kan MSW 50 Gloss Black vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 11.5". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Denna variant av 50 Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 61 mm. Centrumhålet är 71.5 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5306 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 306 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Gloss Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 61 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
22"-fälg från MSW av modellen 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 61 mm.
MSW 51 G.Blk/Pol från MSW. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 61 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
MSW 51 G.Blk 22" från MSW med 11.5" bredd och ET på 61 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
MSW 50 Gloss Black, 22"-fälg, 11.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 52 mm.