99 Van Matt Bronze 16" är en snygg fälg som tillverkas av MSW. Fälgbredden för denna variant av MSW 99 Van Matt Bronze är 6.5". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Fälgens ET-mått är 55 mm. Centrumhålet är 78.1 mm stort. 99 Van Matt Bronze 16" är en snygg fälg för 2789 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 789 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 99 Van Matt Bronze |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
16"-fälg från MSW av modellen 99 Van Matt Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 16" och ET-måttet 55 mm.
16"-fälg av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 55 mm.
99 Van Matt Bronze från MSW. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
18"-fälg av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 57 mm.