Detta är en MSW-fälg av modellen 99 Van Matt Bronze. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 55 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 89.1 mm. Du hittar mer information om MSW 99 Van Matt Bronze genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 789 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 99 Van Matt Bronze |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 89.1 mm |
99 Van Matt Black 16" från MSW med 6.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
99 Van Matt Black Polished Lip 16" från MSW med 6.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
MSW 99 Van Matt Bronze, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 55 mm.
16"-fälg från MSW av modellen 99 Van Matt Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 16" och ET-måttet 55 mm.