Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2900 kronorsklassen. Fälgen heter 48 Van Black Polished och den tillverkas av MSW. Fälgens bredd är 7.5". MSW 48 Van Black Polished har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 130 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/130.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 53 mm. Denna variant av 48 Van Black Polished har ett navhål/centrumhål som är 78.1 mm stort. BytHjul säljer idag MSW 48 Van Black Polished för 2801 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 801 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 48 Van Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 53 mm. Modellen heter 48 VAN Black.
48 Van Black Polished 16" från MSW med 6.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
48 Van Black Polished från MSW. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
48 Van Black från MSW. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.