MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 48 Van Black Polished 18" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MSW 48 Van Black Polished har en bredd på 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 160 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/160 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 48 mm. Navhålet på MSW 48 Van Black Polished är 65.1 mm stort. BytHjul säljer MSW 48 Van Black Polished 18" i sin webbshop för 2790 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 790 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 48 Van Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
MSW 48 VAN Black, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/160 bultcirkel och ET på 48 mm.
16"-fälg från MSW av modellen 48 Van Black Polished. Bultcirkeln är 5/160, bredden 16" och ET-måttet 60 mm.
Fälg från MSW på 16" med modellnamnet 48 Van Black. Bultcirkeln är 5/160, bredden 6.5" och ET-måttet är 60 mm.
Fälg från MSW på 16" med modellnamnet 48 Van Silver. Bultcirkeln är 5/160, bredden 6.5" och ET-måttet är 60 mm.