Denna 20"-fälg från Nitro har modellnamnet Momentum FF Black/Polished. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Nitro Momentum FF Black/Polished har en bredd på 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Nitro Momentum FF Black/Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3423 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 423 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Momentum FF Black/Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63 mm |
Momentum FF Black/Polished 20" från Nitro med 9.5" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Momentum FF Black från Nitro. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Denna 21"-fälg från Nitro har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Momentum FF Black/Polished.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. Nitro Momentum FF Black/Polished är 22" och har en bultcirkel på 5/120.