OZ Ultraleggera Crystal Titanium är en fälg på 18" från OZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. OZ Ultraleggera Crystal Titanium fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 5/100).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 48 mm. Navhålet på OZ Ultraleggera Crystal Titanium är 68 mm stort. Du hittar mer information om OZ Ultraleggera Crystal Titanium genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 449 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera Crystal Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 68 mm |
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Ultraleggera Crystal Titanium.
Ultraleggera Crystal Titanium från OZ är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Ultraleggera Crystal Titanium från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Ultraleggera Crystal Titanium 17" från OZ med 7" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.