En snygg fälg på 20" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Superturismo Aero HLT Grey. Denna fälg är 8.5" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Centrumhålet är 75.1 mm stort. OZ Superturismo Aero HLT Grey kan du köpa från BytHjul för endast 9632 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 632 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
OZ Superturismo Aero HLT Grey, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Superturismo Aero HLT Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.