En snygg fälg på 20" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Superturismo Aero HLT Grey. Fälgens bredd är 8.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 75.1 mm stort. Superturismo Aero HLT Grey 20" är en snygg fälg för 9632 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 632 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.
OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 20.
OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 28.
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.