Denna 18"-fälg från OZ har modellnamnet Superturismo Aero Grey. OZ Superturismo Aero Grey har en fälgbredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/110.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Superturismo Aero Grey är 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 75.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. OZ Superturismo Aero Grey kan du köpa från BytHjul för endast 7569 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 569 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero Grey |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Superturismo Aero Grey 19" från OZ med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
18"-fälg av modellen Superturismo Aero Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
18"-fälg från OZ av modellen Superturismo Aero Grey. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. OZ Superturismo Aero Grey är 18" och har en bultcirkel på 5/112.