Om du letar efter bra 18"-fälgar kan OZ Superturismo Aero Grey vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 75.1 mm stort. OZ Superturismo Aero Grey är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Superturismo Aero Grey från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 637 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero Grey |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Superturismo Aero HLT Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.
18"-fälg av modellen Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.