OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Superturismo Aero HLT Grey 18" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Superturismo Aero HLT Grey är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Superturismo Aero HLT Grey är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 75.1 mm stort. Du hittar mer information om OZ Superturismo Aero HLT Grey genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 642 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Superturismo Aero HLT Grey från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
20"-fälg av modellen Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Superturismo Aero HLT Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.