En snygg fälg på 19" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Hyper GT Grey. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 38 mm. Denna variant av Hyper GT Grey har ett navhål/centrumhål som är 75.1 mm stort. OZ Hyper GT Grey är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Hyper GT Grey från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 417 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Hyper GT Gun Metal 19" från OZ med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Hyper GT Grey från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Hyper GT HLT Gun Metal.
19"-fälg av modellen OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.