Med ett pris på 7417 kronor är OZ Hyper GT Grey ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Hyper GT Grey har en fälgbredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 44 mm. Detta är en fälg med 75.1 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Hyper GT Grey 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 417 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
19"-fälg av modellen Hyper GT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Hyper GT Gun Metal.
Hyper GT Gun Metal 19" från OZ med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.