Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8700 kronorsklassen. Fälgen heter Gran Tourismo HLT Grey Polished och den tillverkas av OZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished har en bredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 28 mm. Denna fälg har ett navhål som är 75.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gran Tourismo HLT Grey Polished 20" är en snygg fälg för 8645 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 645 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Gran Tourismo HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
Gran Tourismo HLT Grey Polished 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Gran Tourismo HLT Grey Polished från OZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.