Leggera HLT Silver 21" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. Denna fälg är 8.5" bred. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Leggera HLT Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. OZ Leggera HLT Silver har ett centrumhål (navhål) på 75.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 10929 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 929 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Leggera HLT Silver 21" från OZ med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 22 mm. OZ Leggera HLT Silver är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. OZ Leggera HLT Silver är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Leggera HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 21" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/108.