Om du letar efter bra 19"-fälgar kan OZ Superturismo Aero Grey vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av OZ Superturismo Aero Grey är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 27 mm. Denna variant av Superturismo Aero Grey har ett navhål/centrumhål som är 75.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Superturismo Aero Grey 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 125 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. OZ Superturismo Aero Grey är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Superturismo Aero HLT Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 27 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. OZ Superturismo Aero Grey är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Superturismo Aero Grey från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 49 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.