OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk har en fälgbredd som är 10.5". OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 14 mm. Detta är en fälg med 75.1 mm stort navhål. OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 20" är en snygg fälg för 7559 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 559 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 14 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
20"-fälg av modellen OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 25 mm.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 12 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 20" från OZ med 9.5" bredd och ET på 10 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.