Om du letar efter bra 20"-fälgar kan OZ Hyper XT HLT Grey Polished vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Hyper XT HLT Grey Polished har en fälgbredd på 9". OZ Hyper XT HLT Grey Polished fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Fälgens ET-mått är 52 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 79.1 mm. Hyper XT HLT Grey Polished 20" är en snygg fälg för 10616 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 616 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Grey Polished.
Fälg från OZ på 22" med modellnamnet Hyper XT HLT Dark Graphite Machined Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 52 mm.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 52 mm.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.