Med ett pris på 10683 kronor är OZ Hyper XT HLT Grey Polished ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 52 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 79.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Hyper XT HLT Grey Polished 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 683 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Hyper XT HLT Grey Polished, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 52 mm.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 52 mm.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Hyper XT HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 26 mm.
Fälg från OZ på 22" med modellnamnet Hyper XT HLT Dark Graphite Machined Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 52 mm.