OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Superturismo Aero HLT Grey 20" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Superturismo Aero HLT Grey är 5/114.3.
Inpressningsdjupet för OZ Superturismo Aero HLT Grey är 45 mm. Navhålet på OZ Superturismo Aero HLT Grey är 75.1 mm stort. Du hittar mer information om OZ Superturismo Aero HLT Grey genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 632 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
20"-fälg av modellen Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.