Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 9100 kronorsklassen. Fälgen heter Leggera HLT Gun Metal och den tillverkas av OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Centrumhålet är 75 mm stort. OZ Leggera HLT Gun Metal kan du köpa från BytHjul för endast 9002 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 002 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Gun Metal |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 75 mm |
OZ Leggera HLT Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 30.
Leggera HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Leggera HLT Gun Metal 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Leggera HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.